KTKsoftware
informační systémy
HelpdeskHelpdesk Klientská sekce ON-LINE poptávka
Domovská stránka > Aktuality > Nákladní list pro mezinárodní (CMR) a vnitrostátní dopravu

Nákladní list pro mezinárodní (CMR) a vnitrostátní dopravu

s odkazem na doplnění § 9a do zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě s účinností od 1.1.2019 se ustanovení o uzavření a provádění přepravní smlouvy, odpovědnosti dopravce, reklamaci a žalobě a o přepravě prováděné postupně několika dopravci obsažená v Úmluvě o přepravní smlouvě v mezinárodní silniční nákladní dopravě (CMR) použijí obdobně ve vnitrostátní silniční nákladní dopravě na smlouvu o přepravě věci, práva a povinnosti při přepravě věci, náhradu škody vzniklé při přepravě věci a na odpovědnost jednotlivých dopravců při přepravě věci, k jejímuž provedení se spojilo několik dopravců.

Laicky řečeno, tak jako nákladní list v mezinárodní dopravě (CMR), nákladní list pro vnitrostání dopravu bude sloužit pro naplnění požadavku zákona k prokázání vztahu dopravce k nákladu, jako doklad o uzavření přepravní smlouvy, jako potvrzení, že řidič/dopravce náklad skutečně převzal, v jakém stavu a obdobně jako jednoznačné potvrzení, že řidič zboží předal příjemci. Používáním nákladního listu ve vnitrostátní dopravě se značně omezí případné následné reklamace a spory o škodách na zásilce.

V souvislosti s použitím pravidel Úmluvy o přepravní smlouvě v mezinárodní silniční nákladní dopravě (CMR) i pro vnitrostátní silniční nákladní dopravu jsme pro Vás vytvořili novou funkčnost v modulu Logistika -sklad, nákup, prodej, která slouží pro zpracování (ruční, automatizované) podkladů pro vyplnění nákladního listu a to přímo z informačního systému KTKw.  

Více informací o námi nabízeném řešení naleznete zde.
Tisknout stránku Vytisknout stránku      
Kontaktujte nás KTKsoftware
Kontaktujte nás
KTK SOFTWARE s.r.o.
Mlýnská 216/8, Liberec 4, 460 01
 
O nás KTKsoftware
Zavoláme Vám
Buďtě v obraze KTKsoftware
Buďte v obraze
Vložte svoji e-mailovou adresu a žádná důležitá informace Vám již neunikne.

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle zákona
 
Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.
[CNW:Counter]