KTKsoftware
informační systémy
HelpdeskHelpdesk Klientská sekce ON-LINE poptávka

Cloud computing

Cloud computing představuje způsob využívání počítačových technologií pomocí internetu, přičemž počítačové aplikace a programy jsou uložené na serverech na internetu. Uživatelé získávají k programům přístup např. prostřednictvím webového prohlížeče nebo klienta dané aplikace – bez potřeby instalace samotného programu na počítači uživatele. Neplatí se zpravidla za vlastní software, nýbrž za jeho užití. Většinou se jedná o měsíční poplatek nebo částku, která odpovídá množství zpracovaných informací.

Pokud se rozhodnete využít Cloud computing, snížíte výdaje tím, že nebudete platit za software, hardware ani správu serveru. Nemusíte znát ani princip funkce HW a SW. Vzdálená podpora je v tomto případě velice snadná. Rozšíření funkcí/zvýšení výkonu probíhá přímo v datovém centru. Tento systém šetří čas, náklady, dopravu i životní prostředí.

Uživatel k datacentru může připojit kdekoliv, nezávisle na platformě (PC, mobilní telefon aj.) Datové centrum může nabídnout vyšší výkon pro jednoho klienta než v případě běžného počítače. Naopak v případě, že výkon není třeba, dokáže tento systém prostředky šetřit. Navíc celé datacentrum je zpravidla zabezpečeno mnohem lépe než jeden počítač či vlastní server zákazníka.
Tisknout stránku Vytisknout stránku      
Kontaktujte nás KTKsoftware
Kontaktujte nás
KTK SOFTWARE s.r.o.
Mlýnská 216/8, Liberec 4, 460 01
 
O nás KTKsoftware
Zavoláme Vám
Buďtě v obraze KTKsoftware
Buďte v obraze
Vložte svoji e-mailovou adresu a žádná důležitá informace Vám již neunikne.

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle zákona
 
Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.
[CNW:Counter]